Projekt "Zajedno jači"

Objavljeno: 12.07.2024 u 14:55

Program „Zajedno jači“ usmjeren je na važnost i očuvanje mentalnog zdravlja djece i mladih,  prevenciju nasilja, podršku djeci i mladima s poremećajima u ponašanju, ali i jačanju kapaciteta i osnaživanju roditelja u izazovima modernog doba i odgoja te stručnjaka koji svakodnevno rade s djecom i mladima te se po prvi puta članovima lokalne zajednice nudi širok spektar usluga.

Program se počeo provoditi 1.lipnja 2023. godine i traje do 21.5.2026. godine, a sufinanciran je sredstvima Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike.

Na programu su zaposleni stručnjaci iz područja psihologije i socijalne pedagogije koji svojim stručnim znanjem i vještinama  nude spektar usluga, radionica s djecom i mladima, njihovim roditeljima te zaposlenicima u odgojno-obrazovnim ustanovama.

Program se provodi u partnerstvu s Gradom Sveti Ivan Zelina, Hrvatskim zavodom za socijalni rad te Društvom „Naša djeca“ Sveti Ivan Zelina.

Vrijednost projekta je 25.000,00eura ( 1.godina provedbe), 32.500,00eura (2.godina provedbe projekta)

OPĆI CILJ:

Razvoj izvaninstitucijskih socijalnih usluga na područjima na kojima nisu razvijene

SPECIFIČNI CILJEVI:

Veća dostupnost socijalnih usluga stanovnicima ruralnih područja i povećanje kvalitete socijalnih usluga

Smanjenje socijalne isključenosti i siromaštva te poboljšanje kvalitete života socijalno osjetljivih skupina

Razvoj i unapređenje odnosa različitih pružatelja usluga, jedinica lokalne samouprave te ustanova socijalne skrbi, organizacija civilnog društva i sustava odgoja i obrazovanja, zdravstva i socijalne skrbi, uključujući volontere i organizatore volontiranja.