Okruženje za samoostvarenje_podrška Zagrebačke županije

S ciljem prevencije institucionalizacije osoba s invaliditetom koje žive na području grada Svetog Ivana Zeline i okolnih naselja, projekt je usmjeren na sufinanciranje podrške u stanovanju osoba s invaliditetom, njihovim uključivanjem u radne aktivnosti te pružanjem podrške članovima njihovih obitelji.

Podrška osobama s invaliditetom u stanovanju provodi se u novo izgrađenom objektu Okruženje za samoostvarenje u kojem se nalaze dva stana namijenjena za podršku u stanovanju osobama s invaliditetom.

Objekt je izgrađen sredstvima Europskog fonda za regionalni razvoj putem projekta Okruženje za samoostvarenje/Self-Realization Environment, u kojem je Zagrebačka županija, uz grad Sv.Ivan Zelina,  bila u ulozi partnera s ulogom podrške Udruzi nakon izgradnje objekta.

Usluga podrške u stanovanju (koja se prema Zakonu u socijalnoj skrbi naziva usluga organiziranog stanovanja), izvaninstitucionalna je usluga koja po svojoj definiciji obuhvaća široku lepezu aktivnosti kojima podržavamo osobu u potrebi.

Ljudima za koje radimo, podrška se pruža na način da se u što većoj mjeri usvoje vještine odgovornog ophođenja s novcem, brigu o sebi, stanu,  korištenja dostupnog prijevoza i sl. Vodeći se osobno usmjerenim pristupom, najvažnije je brinuti se o krugu podrške naših ljudi  te održavanja njihovih odnosa, kao i stvaranje te održavanje prijateljstava i poznanstava. Potiče se korištenje resursa i usluga koje lokalna zajednica nudi (zdravstvena skrb, trgovine, kulturne, rekreacijske, sportske i religiozne aktivnosti).

Ovaj projekt se provodi od 1.1. do 31.12.2024. godine, a mi smo zahvalni što uz podršku Zagrebačke županije možemo zadržati standard kvalitete usluga koje Udruga pruža svojim ljudima.